Ogłoszenia - Parafia Świętej Trójcy w Łobżenicy

1 NIEDZIELA ADWENTU
27.11.2022

1. Rozpoczął się Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, pamiątkę przyjścia Jezusa Chrystusa na ziemię i czuwania przed Jego powtórnym przyjściem na końcu czasów. Wraz z Adwentem rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

2. W Adwencie będziemy odprawiać Msze Święte roratnie – w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki o godz. 18.00. Zapraszamy na nie dzieci, młodzież i dorosłych.

3. Dziś po każdej Mszy Świętej zostaną poświęcone opłatki na stoły wigilijne. Opłatki i świece Caritas można nabywać po każdej Mszy Świętej w zakrystii i biurze parafialnym, a wciągu tygodnia w biurze w godzinach urzędowania. Małe świece są po 10 zł, natomiast dużych zabrakło w Caritasie w Bydgoszczy i na razie kilka dekanatów, w tym łobżenicki, ich nie otrzymało.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo powołaniowe, w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W sobotę po rannej Mszy Świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

5. Spowiedź w piątek od godz. 17.00 do 18.00 i od 19.00 do 20.00. W pozostałe dni okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

6. Chorych z posługą sakramentalną nawiedzimy
  • ksiądz proboszcz w piątek od godz. 8.00;
  • ksiądz Bartek w sobotę od godz. 8.00 oraz chętnych jeszcze raz przed świętami.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8. Spotkanie grup modlitewnych parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 w kościele.

9. Zebranie Rady Parafialnej w poniedziałek 5 grudnia o godz. 19.00 na plebanii.

10. Został zakupiony olej opałowy do ogrzewania kościoła. Za 1500 litrów parafia zapłaciła 10.200 zł w tym 1.907 zł podatku VAT. Składka z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na zapłatę za olej.

11. Pan doktor Stanisław Bolanowski informuje, że zmienił miejsce zamieszkania, ale nadal pracuje i przyjmuje pacjentów w Łobżenicy w przychodni w dotychczasowym miejscu.

12. Dziękujemy za ofiary oraz za wszelką pomoc dla parafii. Bóg zapłać.

13. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitości łask Bożych, a wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

Ksiądz Piotr Pieniążek – proboszcz.

Parafia Świętej Trójcy

Data erygowania 1141 r.