Ogłoszenia - Parafia Świętej Trójcy w Łobżenicy

Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24 NIEDZIELA ZWYKŁA
17.09.2023 r.

1. W tym tygodniu w liturgii
  • w poniedziałek Święto Świętego Stanisława Kostki;
  • w środę wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • w czwartek Święto Świętego Mateusza Apostoła;
  • w sobotę wspomnienie Świętego Ojca Pio.

2. Dzisiaj odbędzie się parafialna wycieczka rowerowa. Wyjazd o godz. 13.00 sprzed kościoła Świętej Trójcy. Pojedziemy do Walentynowa, po drodze wstąpimy do sanktuarium w Górce Klasztornej. Powrót do godz. 17.00. Trasa w tym roku jest krótka i łatwa. Zapraszamy rodziny i wszystkich chętnych do udziału. Prosimy uczestników o ubranie kamizelek odblaskowych.

3. Wyjazd na pielgrzymkę „Śladami Świętego Jana Pawła II” w przyszłą niedzielę 24 września o godz. 23.30 sprzed kościoła Świętej Trójcy. Zbiórka uczestników o godz. 23.15.

4. Tegoroczna Diecezjalna Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 13 – 14  października (piątek - sobota). Wyjazd w piątek rano, powrót w sobotę rano. Czuwanie diecezjalne od godz. 16.00 do 02.00. Koszt pielgrzymki (przejazdu) 130 zł. Pielgrzymkę w naszym dekanacie organizuje ksiądz dziekan Andrzej Kalita. Chętnych z naszej parafii prosimy o zapisywanie się w biurze parafialnym lub w zakrystii. Prosimy o jak najszybsze zdeklarowanie się chetnych.

5. Dzieci z klas trzecich przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii św. zapraszamy we wtorek na Mszę Świętą o godz. 18.00.
Po Mszy św.odbędzie się spotkanie organizacyjne.

6. Rezerwacje Mszy Świętych na przyszły rok będziemy przyjmować od czwartku. W związku z tym biuro parafialne w czwartek będzie czynne od godz. 9.00.

7. Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne – 4950 zł  oraz za wszelką pomoc dla parafii. Bóg zapłać.

8. W „Przewodniku Katolickim” min. artykuły:  proboszczowie jutra, o potrzebach dzieci w Kościele, o finansowaniu Kościoła w Polsce, o 17 września 1939 roku.

9. Jubilatom i solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i pomyślności, a wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.


Proboszcz – ksiądz Piotr Pieniążek.

Parafia Świętej Trójcy

Data erygowania 1141 r.                       

Parafia Świętej Trójcy

Data erygowania 1141 r.                       

Wróć do spisu treści