Ogłoszenia - Parafia Świętej Trójcy w Łobżenicy

Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26.03.2023

1. W tym tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Rudnej w czwartek po Mszy Świętej o godz, 16.00.

2. Droga Krzyżowa ulicami Łobżenicy w piątek 31 marca. Rozpocznie się od Mszy Świętej w kościele Świętej Trójcy o godz. 17.00. Trasa procesji ze względu na remont Placu Wolności w tym roku będzie inna niż zwykle. Wyruszymy sprzed kościoła Świętej Trójcy ulicami Mickiewicza, Sobieskiego, Sikorskiego, Złotowską i 1 Maja, dojdziemy do Placu Wolności, następnie ulicami Powstańców, Sportową i Mickiewicza powrócimy na plac przed Kościołem Świętej Trójcy. Tam będzie zakończenie Drogi Krzyżowej. Prosimy o zgłaszanie się osób, grup i instytucji do niesienia krzyża.

3. Spowiedź święta wielkopostna w naszej parafii będzie w sobotę 1 kwietnia w godzinach: od 9.30 do 10.30; od 11.00 do 12.00 oraz od 13.30 do 14.30; od 15.00 do 16.00 i od 19.00 do 20.00. W Rudnej spowiedź od 15.00. W czasie spowiedzi nie będziemy udzielać Komunii Świętej. Zapraszamy Parafian do udziału w Mszach Świętych niedzielnych i świątecznych oraz do pełnego w nich udziału z przyjęciem Komunii Świętej. Prosimy o skorzystanie z okazji do spowiedzi. W dniu spowiedzi nieczynne będzie biuro parafialne.

4. Chorych z posługą sakramentalną nawiedzimy:
  • ksiądz proboszcz w poniedziałek 3 kwietnia od godz. 8.00.;
  • ksiądz Bartek w sobotę 1 kwietnia od godz. 8.00.
Prosimy o zgłaszanie chorych.

5. Za tydzień będziemy świętować Niedzielę Palmową, która wprowadzi nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Podczas Mszy Świętych poświęcenie palm.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00. Msza Święta wieczorna bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich Żali.

7.  W niedzielę 2 kwietnia przypada 18 rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w Łobżenicy odbędzie się papieski marsz pamięci. Został on zorganizowany przez naszych parafian. Wraz z nimi zapraszamy do udziału w marszu wszystkich, którym droga jest osoba i nauczanie wielkiego Papieża, naszego rodaka. Marsz rozpocznie się po Mszy Świętej wieczornej przed kościołem Świętej Trójcy i po przejściu przez miasto, zakończy na placu kościelnym przy obelisku Jana Pawła II. Prosimy Parafian, aby w rocznicę 2 kwietnia udekorowali swoje domy flagami papieskimi i narodowymi.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z modlitewnikiem „Pięć minut z Bogiem”.

9. Zachęcamy także do udziału w „modlitewnym szturmie do nieba” w intencji maturzystów. Na ławce pod chórem można zadeklarować swój osobisty udział w akcję modlitewną. Do dużej tabelki wpisujemy imię w konkretny dzień, a małe żółte kartki zabieramy ze sobą. Sztafeta trwa od 3 do 30 kwietnia.

10. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. KEN w Łobżenicy zaprasza do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób, palm i stroików świątecznych, który odbywa się dziś przed i po każdej Mszy Świętej.

11. Dyrekcja Zespołu Szkół w Łobżenicy zaprasza uczniów klas ósmych wraz z rodzicami na Drzwi Otwarte, które odbędą się 1 kwietnia br., w godzinach od 9.00 do 12.00. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

12. Dziękujemy za wszelką pomoc dla parafii oraz za składane ofiary. Bóg zapłać.

13. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitości łask Bożych i wszelkiej pomyślności a wszystkim Parafianom błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

14. W nadchodzącym tygodniu są wolne intencje w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i w sobotę o godzinie 7.00.

Proboszcz – ksiądz Piotr Pieniążek.


Parafia Świętej Trójcy

Data erygowania 1141 r.                       

Parafia Świętej Trójcy

Data erygowania 1141 r.                       

Wróć do spisu treści