Pamięci Pana Organisty - Parafia Świętej Trójcy w Łobżenicy

PAMIĘCI PANA ORGANISTY

17 czerwca odszedł do Pana śp. Alojzy Polley nasz organista.
Pan Alojzy od wielu lat grał na organach w kościele Świętej Trójcy. Znali Go wszyscy parafianie. Spełniał posługę rzetelnie i gorliwie, nie tylko w czasie Mszy Świętych niedzielnych i świątecznych, ale także w czasie rekolekcji czy uroczystości kościelnych. Był rozmiłowany w liturgii i w muzyce kościelnej. Razem z organistą Panem Marcinem Pawłowskim dbał o należytą kondycję organów kościelnych. Oprócz tego był człowiekiem pełnym humoru. Odszedł nagle. Jego odejście jest dla kapłanów i parafian niełatwym doświadczeniem. Będzie Go nam brakowało. Panie Organisto: spoczywaj w pokoju. Niech słowa, które często śpiewałeś na uwielbienie: ”Panie, Twa łaska jest życiem mym, wielbią Cię za nią dziś usta me. Ku Tobie Panie wznoszę me ręce, mój wielki Boże, chcę zawsze wielbić Cię” spełniają się w wieczności.
Parafia Świętej Trójcy

Data erygowania 1141 r.